20.8 C
Скопје
02:12 - 18 јуни, 2024

Ознака : кашлам

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Пласидо Доминго позитивен на коронавирусот: Кашлам и имам треска, ве молам бидете внимателни!

Еспресо
Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (79) во неделата на својот Фејсбук профил објави дека бил заразен со коронавирус. – Чувствувам дека е моја морална обврска...