Колку често среќните луѓе водат љубов?

Колку пати сте се запрашале колку често другите парови водат љубов и колку пати неделно имаат секс, а да не западнале во обична рутина? Еден американски доктор за сексуално здравје открива колку често паровите водат љубов.

Според најновото истражување паровите кои се во брак или долгогодишни врски имаат односи во просек два до три пати неделно.

Уште еден податок е многу интересен, а тоа е дека просечен маж доживува оргазам за две минути од почетокот на односот што е премногу брзо за неговата партнерка, односно на една жена и се потребни пет до седум минути за постигнување на оргазам.

Паровите во помлади години често сметаат дека е нормално да се води љубов и по неколку пати на ден, додека паровите над 20 години старост имаат односи еднаш во три дена.

Со текот на годините сексуалната активност опаѓа, па така паровите меѓу 30 и 50 години водат љубов еднаш неделно, додека после 50 година и помалку од еднаш неделно.

Најчест е сексот на почеток на врска кога паровите се сексуално активни дури и секој ден.

Сепак, не треба да ги генерализираме ваквите работи, бидејќи секој пар посебно си има свои различни афинитети и потреби.

Па така на некои и е потребно повеќе секс, додека други повеќе уживаат во други работи. Нормална бројка е онаа која вам најмногу ви одговара.

Слични објави

Анегдота која и денес се прераскажува: Ајнштајн го пофалил славниот комичар и добил генијален одговор

Еспресо

КАЛИОПИ продолжува со настапи во регионот: На импресиите им нема крај (ВИДЕО)

Igor

Македонски изведувачи го одбележаа второто издание на „Скопје анплагд 2020“

Еспресо

Бекам во џакузи со друга жена! (ФОТО)

Igor

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо

Мали секси трикови за посилен оргазам

Igor

Остави Коментар

18 + Шестнаесет =

Слични објави

Викторија Лоба мами воздишки на плажа (ФОТО)

Igor

Деми Роуз стана каубојка во пустината (ФОТО)

Igor

Бев осамена и немав време за мажи! Весна Змијанац прозборе и за голите фотографии од младоста (ФОТО)

Igor

Колку ги имала досега? Пејачката ја ОТКРИ бројката! (ФОТО)

Igor

Долга листа барања: ЛЕПА БРЕНА не може без ВЕНТИЛАТОР, а КАРЛЕУША без ПРИВАТЕН АВИОН (ФОТО)

Igor

Предлог за вашето зимување – Бајковит хотел во Австрија (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian