ОФИЦИЈАЛНО Е НАЈБОГАТАТА ПЕЈАЧКА ВО СВЕТОТ – Ријана брои до 600 милиони долари – еве како стигнала до нив! (ФОТО)

Симнувајќи ја Мадона од тронот, пејачката (31) од Барбадос е на самиот врв на листата за најплатени која ја изработува Форбс.

Ријана, имено, од тронот на листата за најплатена пејачка ја симнала Мадона и така станала најбогатата жена во музичката индустрија.

View this post on Instagram

@fenty

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Тоа што го постигнала овој успех, воопшто не не чуди со оглед на тоа дека низ минатите неколку години основаше многу успешна козметичка компанија „Fenty Beauty“.

Исто така го лансираше и брендот за долна облека „Savage x Fenty“, а пред неколку недели стана и дизајнер на луксузниот бренд на облека и модни додатоци „Fenty“.

View this post on Instagram

mumz.

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

На листата зад Ријана се наоѓа Мадона со проценето богатство на околу 570 милиони долари, Селин Дион со околу 450 милиони долари и Тејлор Свифт со околу 360 милиони долари.

Слични објави

ВИДЕО ХОРОСКОП за 5 јуни 2019: Водолиите ќе бидат нервозни, Овните уморни

Igor

Коментарот на ЛЕПА БРЕНА под сликата на синот стана вистински интернет-хит (ФОТО)

Igor

Станија провоцира со жешкиот задник (ФОТО)

Igor

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Еспресо

Емина Јаховиќ искрена: На мајка ми и брат ми тешко им е кога читаат што пишуваат за мене! (ФОТО)

Igor

Секси или катастрофа? Рита Ора се разголи пред камерите, а гаќичките ѕиркаа од сите страни (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × оне =

Слични објави

ПО СТАПКИТЕ НА ДИЈАНА: Хари и Меган со Арчи заминуваат во Африка

Igor

Поради пандемијата одложена премиерата на продолжението на „Топ ган“: Знам дека го чекавте 34 години, за жал, чекањето ќе потрае

Еспресо

Синот на Памела Андерсон ја даде првата изјава за свршувачката на мајка му со 22 години повозрасниот маж!

Васко Спасоски

Беше секс-симбол, а ја викаа најлошата актерка на векот! (ФОТО)

Igor

Марјана скока на јаже, ама скока и нешто друго (ВИДЕО)

Igor

Три милиони прегледи за два часа: Емили покажа сè! (ФОТО)

Еспресо