18.8 C
Скопје
04:43 - 24 септември, 2023

КРАЛИЦАТА НЕ ШТЕДИ: Раскош во Бакингемската палата за посетата на Трампови (ФОТО)

Раскошната вечера која кралицата Елизабета Втора синоќа ја приреди во Бакингемската палата во чест на првата државна посета на Доналд Трамп, беше во знак на нивните здравици.

Profimedia

Големо внимание привлече менито кое беше понудено за повеќе од 170 гости, а како што пишуваат странските медиуми, вечерата се состоела од иверка со мус од поточарка, колач од јагоди со крем од лимон, разновидно свежо овошје, кафе и ситни колачи. Што се однесува до пиењето, служено е вино од кое едно шише чини 1.600 евра.

Но освен за внимателно бираното мени се зборува и за раскошните фустани кои дамите ги одбрале за оваа прилика.

Погледнете некои од нив.

Меланија Чарлс
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Принц хари
Profimedia

Слични објави

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Фото) Една фотографија била пресудна за Хари и Меган да го напуштат кралското семејство

Еспресо

Научници на симпозиум ќе дебатираат за влијанието на Тејлор Свифт

Еспресо

(Видео) Де Ниро ќе ја репризира улогата на таксист – но во реклама за „Убер“

Еспресо
Се вчитува....