18.8 C
Скопје
05:28 - 20 јули, 2024

Жолта – боја на пролетта и стилот

Жолтата е боја, која на најверодостоен начин ја опишува енергијата која пролетта ни ја носи и затоа таа е водечка боја во оваа сезона. Оваа боја е непресушен извор на инспирација за енергичен и лефтерен, пролетен аутфит.

Оваа пролет, жолтата е водечка боја, а особено е застапена во парчињата облека со строги линии, односно формалните комбинации на кои им внесува пролетна ведрина.

Оваа сезона, особено се модерни жолтите пантолони, кои можете да ги носите во секоја прилика. Жолтата е идеална боја и за бујни, романтични, лелеави фустани, кои сами по себе ја претставуваат пролетта.

Користете ја оваа пролет токму жолтата боја, а доколку не сакате таа да биде главна боја на вашата облека, тогаш модните додатоци нека бидат во оваа боја.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....