Жолта – боја на пролетта и стилот

Жолтата е боја, која на најверодостоен начин ја опишува енергијата која пролетта ни ја носи и затоа таа е водечка боја во оваа сезона. Оваа боја е непресушен извор на инспирација за енергичен и лефтерен, пролетен аутфит.

Оваа пролет, жолтата е водечка боја, а особено е застапена во парчињата облека со строги линии, односно формалните комбинации на кои им внесува пролетна ведрина.

Оваа сезона, особено се модерни жолтите пантолони, кои можете да ги носите во секоја прилика. Жолтата е идеална боја и за бујни, романтични, лелеави фустани, кои сами по себе ја претставуваат пролетта.

Користете ја оваа пролет токму жолтата боја, а доколку не сакате таа да биде главна боја на вашата облека, тогаш модните додатоци нека бидат во оваа боја.

Слични објави

По шпекулациите за развод Џулија Робертс со сопругот во јавноста: По подолго време заедно на настан (ФОТО)

Еспресо

Откриено колку работат членовите на британското кралско семејство

Еспресо

Досега никому не му беше згоден, а откако се појави на Оскарите жените полудеа по него (ФОТО)

Васко Спасоски

Доколку веќе не сте ја купиле: Зошто треба да купите „баскет баг“ за оваа сезона (ФОТО)

Igor

Пред да се омажи, Тијана Дапчевиќ била на гатачка која ѝ ја претскажала иднината: Еве што ѝ предвидела

Васко Спасоски

Додека цел свет мака мачи со короната, Дара Бубамара објави жешки фотки од Занзибар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Шестнаесет − четиринаесет =

Слични објави

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована го промени имиџот: Пејачот е вистински среќник! (ФОТО)

Васко Спасоски

Колку јагоди и цреши дневно смеат да се изедат?

Igor

ФОТО: Атрактивната пејачка Теодора Џехверовиќ и нејзиното момче позираат разголени покрај базен!

Васко Спасоски

По смртта на Рајко Дујмиќ прекинат спорот за името „Нови фосили“

Еспресо

Џенифер Лопез не може да го дочека Супер Боул: Погледнете како се подготвува (ВИДЕО)

Еспресо

Ријана го покажа задникот, а поранешното момче Крис Браун и напиша нешто многу интересно (ФОТО)

Igor