20.8 C
Скопје
07:01 - 13 јуни, 2024

Ознака : кабул

ВестиСветСлајдер

(ФОТО) ГО ИМАМЕ ИДИОТОТ НА ГОДИНАТА: Од „чиста мира“ отишол во Кабул да види како е таму…

jasmina.kantardzieva
На Гугл напишал „најопасните градови за посета“, и така… На крајот се одлучил за Кабул. Неговото име е Мајлс Рутлиџ, има 22 години и Англичанец...
ВидеоСлајдер

(ВИДЕО) УЖАСНИ СЦЕНИ ВО КАБУЛ: Жени ги префрлаат своите дечиња преку бодликави жици

jasmina.kantardzieva
До странските медиуми стигнаа нови сцени на очај од аеродромот во Кабул каде жените за да ги спасат своите мали деца и да ги префрлат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

РЕПЛИКА НА ТРАГЕДИЈА: Доаѓате до ТОЧКА вон границите на нашата генетика, и тогаш…(ВИДЕО)

jasmina.kantardzieva
Сигурни сте дека нема да успеете, немате надеж дека ќе останете живи, никаква надеж. Ни зрнце. Секоја иднина што ја очекувате, сега ја сонувате со...