Ознака : петок

Ви Препорачуваме Народ гледа Слајдер

Зошто петок и зошто 13? Дали петок 13-ти е навистина несреќен?

Васко Спасоски
Денеска е петок 13, ден кој отсекогаш се сметал за ден со лоша среќа, а некои истражувачи објаснуваат и зошто е тоа така. Широко распространетото...
Ви Препорачуваме Култура Лајфстајл

ВЕЛИКИ ПЕТОК е најтажниот ден во христијанството – Овие строги обичаи не смеете да ги прекршите

Еспресо
Велики петок или Велипеток — ден од Страдалната седмица, христијански празник на денот кога е распнат Исус Христос. Овој ден е посветен на спомнувањето на осудувањето на смрт, Крстните страдања и...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 17 април – Прочитајте што ве очекува овој петок…

Еспресо
Овен Можете да се надевате на убави вести кога станува збор за работата. Ќе почувствувате големо олеснување. Во љубовта многу сте и посветени на саканата...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Дневен хороскоп за 20 март – Прочитајте што ве очекува овој петок!

Еспресо
Овен Размислувате за деловните промени кои сакате да ги спроведете во дела. Ќе ви биде потребно време се да реализирате. Можно е некоја личност од...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 28 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Еспресо
Овен Нова љубов, децата, спортот и забавата ќе бидат актуелни во текот на денот. За сето тоа енормно ви расте интересот. Доколку тврдоглаво настојувате да...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 07 февруари – Прочитајте каков петок ве очекува!

Еспресо
Овен Работите одат во поволен правец, но обидете се да ја согледате ситуацијата во целина и да не ги одвојувате работите. Анализата е добра работа,...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 31 јануари – Погледнете каков ќе ви биде овој петок!

Еспресо
Овен Денес приоритет ќе ви бидат работите поврзани за вашиот дом. Можно е да добиете помош од некое женско лице. Не работете премногу, на крајот...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 24 Јануари – Што ве очекува овој петок?

Еспресо
Овен Доколку се занимавте со приватна рбаота, пред вас е ден полн предизвици и нови компликации кои тешко ќе ги надминете. На љубовното поле ќе...
Хороскоп

Хороскоп за петок 20 декември – Биковите ќе бидат наградени, Стрелците ги очекува нова љубов

Слободен печат
Овен На вас ќе ви бидат неопходни пари. Поради тоа ќе бидете под голем стрес. Нема потреба од грижи, разговарајте со партнерот за вашата финансиска...
Сцена Хороскоп

Хороскоп за 22 ноември петок, Биковите со љубовни проблеми, Јарците да се пазат од некој пријател

Igor
Овен Убавите случувања од изминатиот период нема да можат да ви излезат од глава. Но и покрај тоа не заборавајте на обврските. Изработете сe што...