3.8 C
Скопје
04:24 - 21 април, 2024

Ознака : петок

АстроСлајдерХороскоп

Астро прогноза за петок, 9 декември

Еспресо
ОВЕН На 9 декември Овенот ќе мора да покаже мудрост и благост. Можеби ќе треба привремено да се согласите на нешто. Ѕвездите ве поттикнуваат да...
АстроСлајдерХороскоп

Астро прогноза за петок, 2 декември

Еспресо
ОВЕН На 2 декември Овенот ќе треба да се погрижи за некои стари работи, велат ѕвездите. Ако на овој ден заборавите да ги средите старите...
АстроСлајдерХороскоп

Астро прогноза за четврток, 10 ноември

Еспресо
ОВЕН На 10 ноември, Овенот може да биде на милост и немилост на филозофите или другите, и не треба да се впуштаат во шпекулации за...
ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Во чест на Света Параскева-Петка: Што не треба да правите на денот на покровителката на жените и мајките

Еспресо
На 10 ноември православните христијани го прославуваат денот на великомаченичката Параскева. Параскева е родена во III век. Нејзиното семејство било богато: нејзиниот татко бил сенатор....
АстроСлајдерХороскоп

Астро прогноза за петок, 19 август

Еспресо
Oвен Вие наивно верувате во нечија приказна и не ги проверувате новите информации што влијаат на деловните резултати. Сепак, загубата со која се соочувате не...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: ДОЖД или СОНЦЕ? Какво време не очекува денес и за време на викендот

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПЕТОК Е ! МОЖЕ ДА СЕ ПОЧЕСТИТЕ: Чоколадна торта со само 200 калории и супер брза за подготовка

М.Р.
Обично навечер скоро секогаш ни се пријадува нешто слатко и калорично, како на пример: чоколадна торта. За да не јадете и овој пат со грижа...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ГО ПЕТОК ЗА ЗАБАВА: Владо Георгиев во „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје

Еспресо
Балканскиот романтичар, кршачот на женски срца, неодоливиот шармер и една од најголемите музички ѕвезди во регионот, единствениот Владо Георгиев овој петок, 24.декември 2021 год.  на незаборавна предновогодишна...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтил

Дали петок 13 е навистина несреќен?

Теодора Циклевска
Денеска е петок 13, ден кој отсекогаш се сметал за ден со лоша среќа, а некои истражувачи објаснуваат и зошто е тоа така. Широко распространетото...
Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

ВЕЛИКИ ПЕТОК е најтажниот ден во христијанството – Овие строги обичаи не смеете да ги прекршите

Еспресо
Велики петок или Велипеток — ден од Страдалната седмица, христијански празник на денот кога е распнат Исус Христос. Овој ден е посветен на спомнувањето на осудувањето на смрт, Крстните страдања и...