17.8 C
Скопје
05:34 - 20 мај, 2024

Ознака : летиција

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Повторно се огласи пранешниот зет на шпанската кралица Летиција кој тврди дека со него го изневерувала сопругот: Еве што зборува сега, а мрежите горат!

Еспресо
Скандалот на шпанскиот двор не стивнува по објавувањето на книгата „Letizia y Yo“ (Летиција и јас), во која се изнесуваат тврдењата на поранешниот зет на...
СветСлајдерСцена

(Фото) Убавина наследена од мајка си: Ова е ќерката на кралицата Летиција, наследничка на тронот

Еспресо
По посетата на шпанскиот крал Филипe и неговата сопруга Летиција на Загреб, многумина ја коментираа елеганцијата и убавината на кралицата Летиција. Летиција е една од...
СветСлајдерСцена

Кралицата Летиција повторно го покажа беспрекорното чувство за стил

Еспресо
Шпанската кралица Летиција, која многумина ја сметаат за една од најдобро облечените дами на кралските дворови, го покажа своето беспрекорно чувство за стил во друга...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Каде летуваат кралските семејства?

Еспресо
Членовите на кралските семејства живеат во замоци, опкружени со луксуз и изобилство. Но, имаат и протоколарни обврски кои им одземаат многу време, па затоа и...
СветСлајдерСцена

(Фото) Нова лекција по мода од Летиција од Шпанија, кралица на стилот (и на кактусите)

Еспресо
Во опуштен стил, но сепак, без занемарување на модата и симболиката. Нејзиното височество, кралицата од Шпанија Летиција Ортиз уште еднаш одржа моден час. Ова е...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Кралицата Летиција изгледа феноменално во мини фустан од 30 евра

Еспресо
Шпанското кралско семејство традиционално август го поминува на летен одмор во Палма де Мајорка, а во неделата навечер кралицата Летиција прошета низ градот во друштво...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Поранешниот шпански крал откри што навистина мисли за својата снаа, кралицата Летиција: Не можам да ја поднесам!

Еспресо
Откако во Шпанија почна да се прикажува документарната серија „Los Borbones, una familia real“, контроверзите поврзани со неа не престануваат, особено делот кој прикажува како...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Летиција од Шпанија во „стар“ веќе виден фустан на вечерата во чест на членките на НАТО (каде присуствуваше Пендаровски со сопругата)

Еспресо
Кралот Фелипе и кралицата Летиција од Шпанија ги пречекаа светските лидери на земјите кои се приклучуваат на НАТО во Кралската палата во Мадрид. Меѓу темите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

ПОЧИТ КОН УКРАИНА: Шпанската кралица Летиција со симболична кошула испрати силна порака

Ј.К.Д
Шпанската кралица Летиција носеше посебна кошула, зад шарените везови се крие силно значење. По повод нејзиниот официјален ангажман во Мадрид, шпанската кралица Летиција Ортиз одбра...
ЛајфстајлСлајдерСтил

(ФОТО) ЕФТИНА, А КРАЛСКА КОМБИНАЦИЈА: Летиција од Шпанија покажува дека стилот не е во парите

Еспресо
За последниот институционален ангажман во 2021 година во Сан Себастијан, Летиција од Шпанија (49) избра изглед „мејд ин“ Шпанија, вклучувајќи и чанта од еко-кожа.  ...