18.8 C
Скопје
20:08 - 5 октомври, 2022

Кралицата Летиција повторно го покажа беспрекорното чувство за стил

Шпанската кралица Летиција, која многумина ја сметаат за една од најдобро облечените дами на кралските дворови, го покажа своето беспрекорно чувство за стил во друга беспрекорна облека додека се појави на настан организиран од УНИЦЕФ и Светската здравствена организација во Њујорк.

По погребот на кралицата Елизабета Втора во Лондон, кралицата Летиција отиде во Њујорк и присуствуваше на настан организиран од УНИЦЕФ.

Кралицата Летиција е добро позната по своите елегантни стајлинзи, внимателно осмислени, па овој пат се одлучи за впечатлива нијанса на портокалово-црвена боја која ја истакна нејзината боја на коса и тен.

Фустанот без ракави ја истакна витката линија на 50-годишната поранешна новинарка, а станува збор за креација со потпис на Нарцисо Родригез за шпанскиот бренд Зара.

Прекрасниот фустан од мешавина од волна со потпис на прославениот дизајнер Летиција го искомбинира со црна јакна и шилки.

Асиметричниот изрез и наборите го прават посебен, а безвременскиот крој и миди должината го прават идеален и за деловни и за вечерни прилики.

 

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....