Tag : модна ревија

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Поранешната девојка на Џорџ Клуни уживаше на ревија во Милано, но погледнете што ѕиркаше под нејзиното сако (ФОТО)

Васко Спасоски
Во Милано во моментов се одржува модната недела, а на модната ревија на еден познат бренд беше и атрактивната Елизабета Каналис. Манекенката и поранешна девојка...
Стил Тренд

Бројни промени во светот на модата кои се случија во 2019 година (ВИДЕО)

Слободен Печат
Познато е дека модата ги прати глобалните, урбаните, технолошките и политичките трендови и смерови. Оваа година посебно се зборуваше за одржливоста, климатските промени и прекумереното...
Стил Сцена

Манекен на модната недела во Париз шеташе како „пијана жирафа“: Ја насмеа и Ана Винтур (ВИДЕО)

Igor
Манекенот Леон Дам стана вистинска сензација на париската модна недела, бидејќи неговото одење на пистата го споредија со „пијана жирафа“. Драматичниот чекор и изразот на...
Стил Сцена

Сите ги обожаваме: На улиците во Лондон доминираат пет стилови кои мора да ги практикувате (ФОТО)

Igor
Во Лондон се одвива модната недела, а трендовите не се пишуваат само на модната писта, туку и на улиците на британската престолнина која е преплавена...
Стил Сцена

Синот на Пирс Броснан е згоден „боли глава“! Можеби, позгоден од Џејмс Бонд, проверете (ФОТО)

Igor
Најмладиот член на семејството Броснан се вика Парис (18). Тој е исто толку фасцинантен како татко му. Толку е згоден што супермоделката Наоми Кембпел го...
Стил Сцена

Гламурозни во секоја декада од животот: Истакнати МАКЕДОНСКИ МОДЕЛИ во модна кампања за МАРКОВ

Igor
По ревијата која се одржа на 24 март во објектот на Националната галерија на Македонија – Даут Пашин Амам, дизајнерот МАРКОВ продолжува со промоција на...