Ознака : пијана жирава

Сцена

Манекен на модната недела во Париз шеташе како „пијана жирафа“: Ја насмеа и Ана Винтур (ВИДЕО)

Igor
Манекенот Леон Дам стана вистинска сензација на париската модна недела, бидејќи неговото одење на пистата го споредија со „пијана жирафа“. Драматичниот чекор и изразот на...