Манекен на модната недела во Париз шеташе како „пијана жирафа“: Ја насмеа и Ана Винтур (ВИДЕО)

Манекенот Леон Дам стана вистинска сензација на париската модна недела, бидејќи неговото одење на пистата го споредија со „пијана жирафа“.

Драматичниот чекор и изразот на лицето, коментаторите го споредија со „пијана жирафа“.

Фото: Профимедиа

Манекенот носеше нова колекција на ревијата на модната куач Мајсон Маргиела за пролет 2020 година, а поради неговите чекори и изразот на лицето го споредија со споменатото животно.

Младиот Германец порано добивал признанија за најдобар машки модел, а модните критичари му предвиделе дека со својата појава ќе ги промени модните ревии на кои сме навикнати сите до сега.

Дека неговата појава била впечатлива говори и тоа што успеал да ја насмее познатата уредничка на „Vogue“, Ана Винтур.

Слични објави

Емили Ратајковски во црно и минијатурно бикини! Малку недостига да се види „забранетото“ (ФОТО)

Igor

Принцот Вилијам по посетата на гробот на мајка си завршил во болница – Доживеал паничен напад, па колабирал!

Еспресо

200 ЖЕНИ ВЕРУВАЛЕ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА СО НЕГО: Познат Хрват жртва на кражба на идентитет

Igor

„Се криела под трупови за да преживее“: Тажна животна приказна на Мила Јововиќ и нејзиното семејство! (ФОТО)

Еспресо

Со благослов од жена му: Разуздан богаташ секојдневно спие со ЧЕТИРИ ЉУБОВНИЦИ! (ФОТО)

Igor

Саша Ковачевиќ само по бела крпа на себе! Една обожавателка му пиша: „Силувај ме“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

единаесет − 6 =

Слични објави

НЕ ПЕЕ ЛУНА!? Оваа МАКЕДОНСКА ПЕЈАЧКА признала дека се слуша нејзиниот глас во песната!

Igor

Болни раскинувања, но и среќни епилози – ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ

Igor

Најголемите модни промашувања на БАФТА наградите! (ФОТО)

Еспресо

Тајфата, Димитар и 10 девојки во новиот спот за “Не си моја” (ВИДЕО)

Igor

Емили Ратајковски покажа како се комбинираат фармерките и чизмите оваа есен (ФОТО)

Igor

Погледнете со кого Марија Шерифовиќ го прослави 35 роденден (ФОТО)

Igor