36.8 C
Скопје
19:09 - 15 јули, 2024

Ознака : 2020 година

Филм и ТВ

Овие филмови се снимени по вистински приказни, а ќе ги гледаме во текот на 2020 година! (ВИДЕО)

Еспресо
Гледањето на филм снимен по вистинска приказна претставува посебен вид на мултитаскинг, пренесува „Космополитан“, наведувајќи дека овие филмови не само што не забавуваат, туку преку...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Светска музичка сцена: Погледнете кои пејачи ќе објават албуми до крајот на годината! (ВИДЕО)

Еспресо
Многу популарни музичари оваа година ќе ја прекинат паузата со снимање и ќе ги израдуваат фановите со нови албуми, а магазинот „Rolling Stone“, ги оддели...
Филм и ТВ

Дали ова ќе биде најстрашниот хорор филм за 2020 година? (ВИДЕО)

Еспресо
Оваа година ќе ни понуди изобилство на филмови кои предизвикуваат страв и ужас, но судејќи по морбидниот трејлер, „Antebellum“, веќе се издвојува како филм кој...
Лајфстајл

Трендови во спалната соба: „Свет секс“ е главен хит во 2020 година!

Еспресо
Модните трендови ги следиме сите, но веројатно не сте знаеле дека постојат трендови и во сексот, со кои исто така треба да сме сите во...
Здрави навики

Сите српски славни жени ја носат НАЈТРЕНДИ ФРИЗУРАТА за 2020 година – Шик и урбана, а кога ќе ја направите трае со денови (ФОТО)

Еспресо
Додека во претходните сезони раскошните брановидни фризури и холивудските локни беа во фокусот, оваа 2020 година акцентот паѓа на еден нов тренд во светот на...