Излегува книгата која РОБЕРТ ДЕ НИРО НЕ САКА ДА ЈА ПРОЧИТА – Не знаев дека татко ми е хомосексуалец, мајка ми ми кажа!

Наредниот месец издавачката куќа „Ricoli“ ќе ја објави книгата за таткото на славниот актер Роберт Де Ниро, поточно за познатиот Роберт Де Ниро постариот. Материјалот за книгите е пронајден во четири тома кои зад себе ги оставил Де Ниро постариот по смртта во 1993 година, а книгата говори за неговата борба да заработи пари, да добие признание како уметник, за анксиозноста и менталните проблеми со кои се борел за хомосексуалноста поради кој се расипал и неговиот брак со мајката на Де Ниро Јуниор.

profimedia

Поради содржината на книгата актерот признал дека има страв да ја прочита.

– Ќе ја прочитам книгата кога ќе бидам подготвен за тоа, но во овој момент ова е мој начин да се справам со тоа. Тажно ми е сето тоа да го читам. Тој имаше свои демони и жалам поради тоа – изјави повеќекратно наградуваниот актер.

Иако книгата излегува дури наредниот месец, уште сега се познати одделни детали, а еден дел особено привлекол внимание.

 

– Доколку Бог не сака да бидам хомосексуалец (поради што чувствувам голема вина), ќе пронајдам жена која ќе ја сакам и која ќе ме сака. Но јас навистина не сакам ја излечам својата хомосексуалност, се вели во еден дел од книгата.

profimedia

Познатиот актер во едно интервју зборуваше за хомосексуалноста на татко му, што е тема на која и е посветен значаен дел од книгата.

– Не бев свесен за неговата хомосексуалност. Мајка ми подоцна ми го кажа тоа, но кога сте млади вие извлекувате одредени заклучоци. Некако сето тоа го разбирав, изјави познатиот актер.

Слични објави

ВО ЖИВО Промоција на книгата „Море без обала“ на Ван Гог

Igor

Ќе им завидувате на љубовта – Куче и маче ќе ви покажат како се сакаат најдобрите пријатели! (ВИДЕО)

Еспресо

Дара Бубамара во НОВ СКАНДАЛ: Пејачката се најде на САЈТ ЗА ВОЗРАСНИ (ФОТО 18+)

Igor

Можеби ЕДВАЈ ДИШЕ во него, но и стои БРУТАЛНО ДОБРО! (ФОТО)

Igor

21 милион прегледи: Хит снимка покажува како танцот се менуваше низ децениите (ВИДЕО)

Еспресо

Цеца како Коштана: Сексуалните сцени кои Аркан сакаше да ги скрие (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

осум + девет =

Слични објави

Оваа девојка беше како магнет за љубопитните погледи на скопјани! (ФОТО)

Igor

Аца Лукас откри ПЕКОЛЕН ПЛАН: Бившата жена го сака богатството на ЛЕПА БРЕНА И БОБА

Igor

Ја немаше долго време, но сега се врати! Накова позира во лифт во бела блузичка, а градник нема! (ФОТО)

Igor

Тејлор Свифт го живее својот кошмар: Моќните продуценти може да ѝ го загорчат животот!

Igor

Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Еспресо

САКАЛА ДА МУ РОДИ ПЕТ ДЕЦА: За него велат дека е најголемата љубов на Карлеуша

Igor