23.8 C
Скопје
14:17 - 30 мај, 2024

Ознака : икона

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Пред Велигден со Сузана Прендиќ, иконосликар: ИКОНАТА Е ПАТ ШТО ТРЕБА ДА СЕ СЛЕДИ

Еспресо
Да се биде сликар на икони значи да се сведочи Христовото учење, да се материјализира невидливото во видливо, да се трансформира житието во слика. Со...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Еспресо
Блејк Лајвли и нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс се фатени од папараците додека биле на опуштена прошетка. Актерката која е позната по високите потпетици, а особено...
ЛајфстајлСцена

Брук Шилдс: Навредена сум, ќерките ме испраќат на пластична операција

Igor
Брук Шилдс (54) се пожали во едно недамнешно интервју дека нејзините ќерки сметаат дека и дошол моментот за естетска корекција, бидејќи годините го прават своето....
Секојдневие

Кралицата Летиција модна икона – Жена која знае како да го носи апсолутно секое парче облека (ФОТО)

Igor
Шпанската кралица Летиција со секое појавување воодушевува со својот моден избор. Токму поради тоа таа често се наоѓа меѓу првите места на листата со најдобро...
ЛајфстајлСцена

Мадона (60) се однесува како незрела тинејџерка: На сите им беше непријатно да ја гледаат! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Мадона целосно ја загубила главата во текот на затворањето на World Pride 2019 во Њујорк. Пејачката споделила видео на кое игра со карактеристично мрдање на...
Сцена

Неодоливо впечатлива: Меланија Трамп заблеска во жолто (ФОТО)

Igor
Првата дама на Америка овој пат избра неодоливо впечатлива комбинација за облекување… Меланија Трамп се појави на собирот во Амваи центарот во Орландо за да...