Брук Шилдс: Навредена сум, ќерките ме испраќат на пластична операција

Брук Шилдс (54) се пожали во едно недамнешно интервју дека нејзините ќерки сметаат дека и дошол моментот за естетска корекција, бидејќи годините го прават своето.

– Девојките ме советуваа дека морам нешто да направам со своето лице, некоја малку порадикална корекција. Не можев да верувам кога го слушнав тоа. Па, јас сум икона, тоа непријатно ме изненади и навреди, не го сокри разочарувањето Брук.

Многу врснички на оваа актерка, особено во Холивуд, одамна веќе започнаа со пластичните операции за да го задржат младоликиот изглед, а актерката призна дека на тие методи им одолева и поради една друга причина – страв од ножот.

Нејзиниот со години препознатлив знак беа и густите веѓи, и тоа додека тие не беа во мода.

 

Слични објави

Ким и Канjе ја продаваат својата куќа! (ФОТО)

Igor

Можете ли да погодите со што би се занимавал Роналдо да не е фудбалер?

Igor

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо

Стајлинг кој има посебна причина: Еве зошто Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во исти фустанчиња (ФОТО)

Igor

Мадона се „журкаше“ во Тел Авив

Igor

Султанот од Брунеи, диктатор опседнат со секс: Има златен авион, 7000 коли, а Џорџ Клуни прв го бојкотирал (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

12 − четири =

Слични објави

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет “досадни” модни трендови кои никогаш не излегуваат од мода (ФОТО)

Igor

Со кого се забавува АДРИЈАНА ЛИМА на Миконос?

Igor

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Васко Спасоски

Хенри Милер, мудрецот на сексот и неговата муза Бренда Венус

Слободен печат

Ози Озборн со „Обичен човек“ го опишува своето необично животно патешествие

Михаило Донев