МОЌНО И ВПЕЧАТЛИВО: Тамара со неверојатен настап на Евросонг (ВИДЕО)

Под редниот број 17, настапи Тамара Тодевска со песната „Proud“ во втората полуфинална вечер.

Беспрекорна изведба, без ниту една најмала грешка, моќен вокал, заедно со придружните вокали, Тамара успеа да ја изведе својата песна на евровизиската сцена и да ја пренесе моќната порака до целата публика.

Сега останува сè на стручните жирија на земјите учеснички, како и гласовите на телевоутингот.

Слични објави

„Ти благодариме за оваа поза“: Кајли Џенер позира гола, мажите полудеа! (ФОТО)

Васко Спасоски

За неколку дена доаѓа во Скопје, а велат дека ѝ бил љубовник на принцезата Дајана (ВИДЕО)

Igor

Гала концерт на гудачкиот квартет Бонд во Скопје (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ТУРЧИНОТ КОЈ ГО УБИ ШАБАН ШАУЛИЌ ОСЛОБОДЕН ОД ПРИТВОР: Алсин се брани од слобода!

Igor

Ким стана познатата адвокатка од Харвард! (ФОТО)

Igor

ИСКРЕНО ПРИЗНАНИЕ НА АКТЕРКАТА: Во целибат сум 15 години

Igor

Остави Коментар

20 − 19 =

Слични објави

ФОТО: Пинк ја прослави 15-годишнината од бракот со емотивни фотографии

Еспресо

Хороскопски знаци кои се шампиони во нервирање на другите!

Igor

Масло од цимет од кое косата ќе ви расте како луда

Igor

Ја откри вистината: Победничката на „Ѕвездите на Гранд“, Џејла прозборе за односот со Шерифовиќ

Igor

Овие хороскопски знаци сакаат секогаш да бидат во центарот на вниманието

Igor

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor