23.8 C
Скопје
09:29 - 15 јуни, 2024

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Нашата претставничка на Евровизија добива сè подобри и подобри критики во однос на песната, гласот и сценскиот настап.

Свој осврт на песната даде и твитер-профилот @AurelyanESC, кој смета дека Северна Македонија ја има добитната комбинација: текст, пејач и сцена.

„Одлична песна која носи неверојатна порака. Тамара се враќа со нешто сосема поинакво. Кога таа ја пее оваа балада, чувствувам како да можам да ѕирнам во нејзината душа. На сцена, пораката е и уште помоќна. Одличен текст, одличен изведувач и одлична сценографија – сè што е потребно за финале. Добредојдовте назад во големото финале!“

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо
Се вчитува....