36.8 C
Скопје
17:16 - 18 јуни, 2024

Ознака : кирилик

Наши ФациСцена

Ова звучи светски: „Твоите очи Лено мори“ преработена од Cyrillic во модерен дип-хаус звук! (ВИДЕО)

Еспресо
Едни од најатрактивните имиња на електронската сцена во Македонија кои се појавиле последниве неколку години, дефинитивно се момците од Cyrillic, Андреј и Бојан. Од ден...
ЛајфстајлСцена

Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud предизвика интерес и на најголемиот музички канал (ВИДЕО)

Igor
Македонскиот бенд Cyrillic направи ремикс на песната Proud со која во Тел Авив не претстави Тамара Тодевска, а песната сега е објавена и на YouTube...