Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud предизвика интерес и на најголемиот музички канал (ВИДЕО)

Македонскиот бенд Cyrillic направи ремикс на песната Proud со која во Тел Авив не претстави Тамара Тодевска, а песната сега е објавена и на YouTube каналот CDeep, канал кој важи за еден од најголемите музички канали за Deep House музика.

Автори на оригиналот се Дарко Димитров, Роберт Билбилов и Лазар Цветкоски, на текстот Коста Петров, а новиот ремикс звучи сосема поинаку од оригиналот. Да се потсетиме оригиналот го доби првото место од стручното жири на Евросонг.

Оваа верзија на Proud е опишана како „вистинско освежување“ и „летен хит“ од фановите на deep house музиката. За неполни 24 часа песната достигна 19.000 прегледи на YouTube.

 

Слични објави

ТУРСКА МЛЕЧНА ПИТА: Необичен, но превкусен десерт (РЕЦЕПТ)

Igor

Атрактивните девојки од „Hurricane“ испеаја еден од најголемите хитови на Тамара Тодевска (ВИДЕО)

Васко Спасоски

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ сака да создаде лажна слика пред јавноста: Зад затворени врати, таа е УЖАСНА МАЈКА!

Igor

Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Igor

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Еспресо

Жирито во шок: Топ 10 најдобри аудиции во светот (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Еспресо

Лепа Брена има двојник!

Слободен печат

Хороскоп за 21 ноември четврток – Овните ќе добијат долгоочекуван повик, Раковите ќе доживеат големи проблеми

Igor

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Еспресо

Видео хороскоп за 16.05.2019, четврток

Igor

Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Igor