Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Тијана Дапчевиќ со многу емоции го следела вчерашното полуфинале на Евровизија, очекувајќи го пласманот на Тамара во финалето.

„Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов. Не сум пристрасна, но таа навистина беше најдобра“, изјавила Тамара.

Таа открила дека веднаш по настапот се чуле со Марија Шерифовиќ и двете констатирале најобјективно дека Тамара вокално била најдобра на цела Евровизија.

Тијана открива дека фаворити ѝ се и српската претставничка Невена Божовиќ, но и настапите на Шведска и Италија, но дека најгордо на светот ќе навива за својата сестра. Таа смета дека Тамара направила одличен избор што избрала да настапи со балада, наместо со циркус.

Слични објави

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Igor

Мала астро школа: Бегате ли од реалноста?

Igor

Штангли со сусам и чоколадо

Igor

Големиот хит на групата „Квин“, „We Are The Champions“ стана „You Are The Champions“ во чест на здравствените работници (ВИДЕО)

Еспресо

Погледнете како изгледа Шерон Стоун (62) во бикини (ФОТО)

Цеца на снаата Богдана ќе и подари драгоценост која таа ја добила од мајката на Аркан (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − петнаесет =

Слични објави

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ ги покажа силиконите, но сите се чудат на нивниот изглед (ФОТО)

Igor

Маја Беровиќ објави врела фотка од хотелска соба

Еспресо

Џенифер Лопез откри кој ќе ја испрати до олтарот за третиот брак

Igor

Мадона пред својот концерт со многу чуден стајлинг! Луѓето се прашуваат што и станало на пејачката?

Igor

Џастин Бибер објави дека е болен и откри од што пати со години… (ФОТО)

Васко Спасоски

Ведрана Рудан: Диетата на Ѓоковиќ е ЕДНА ГОЛЕМА ЛАГА

Igor