7.8 C
Скопје
01:08 - 20 мај, 2022

(ВИДЕО) ТАМАРА ТОДЕВСКА: На ова видео плачам секој пат. Мама ќе пее за вас додека дише!

Вистинско уживање е кога Тамара Тодевска споделува забавни содржини на својот инстаграм – профил, особено од семејните моменти. По долгата пауза пејачката се врати на својата работа со полна пареа, а празничните денови Тодевска ги користи за одмор и уживање со семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)


Тамара на својот инстаграм – профил сподели емотивно видео од својот син Дарен со кое ги разнежни и своите фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

„Ова ми е едно од оние видеа на кое плачам секој пат. Дарен имаше само 5 месеци кога бев на Евровизија. Првата полуфинална вечер не успеа никој да ме слушне од неговото плачење. Ова е следното утро. Залепен за екранот ја слуша и галка мама. Моето злато. Ве сакам бескрајно деца мои. Мама ќе пее за вас додека дише“ – стoi во описот на објавата на Тодевска.

Сè уште се памети настапот на Тамара Тодевска на минагодинашната „Евровизија“ со фантастичната изведба на емотивната и силна песна „Proud“.

Впрочем ова беше и нашиот најголем успех на најголемото музичко натпреварување во светот.

(ФОТО) ГОДИНИТЕ ПОМИНУВААТ, НО БОЛКАТА ОСТАНУВА: Тамара Тодевска објави досега невидена фотографија со прерано починатиот пејач Влатко Илиевски

(ФОТО) ТАМАРА ТОДЕВСКА СО СЕМЕЈСТВОТО УЖИВА ВО МАВРОВО: Добра храна, санкање и еден необичен Снешко!

Слични објави

Запленет автомобилот на Шарлин од Монако, Алберт не ѝ дозволува веќе да вози – тажна причина

Еспресо

Луѓето со крвна група А имаат поголем ризик од инфаркт

Еспресо

(ФОТО) Тетоважите на Криси Тајген, Хејли Бибер и Аријана Гранде се вистински хит: Летен тату-тренд кој ги преплави социјалните мрежи

М.Р.

Збогум за Вангелис, славниот грчки композитор почина во Париз

Еспресо

Зеленски во везена кошула го слави Денот на Вишиванка, еве ја симболиката

Еспресо

(ФОТО) Поранешното момче на Цеца се прегрнува со оваа пејачка: Сандра била гостинка на роденденската прослава на Боогдан!

М. Р.
Се вчитува....