24.8 C
Скопје
17:05 - 3 октомври, 2023

МАКЕДОНЦИТЕ ја поддржуваат Тамара, но очекуваат и да ЗАРАБОТАТ!

Цела Македонија е во исчекување на вечерашниот настап на Тамара Тодевска во финалето од годинешниот „Евросонг“.

Се почесто на социјалните мрежи може да се погледне поддршката која нашиот претставник ја добива од македонците, но и од соседите.

Тие на своите профили споделуваат фотографии со ликот на Тамара, како и редниот број (8), но и броевите од сите држави од кои може да се гласа за неа.

Покрај овие слики може да се забележат и на оние кои очекуваат победа на Тамара, а притоа да остварат добивка, откако уплатиле „ливче“ во некоја од обложувалниците.

Во текот на вчерашниот и денешниот ден е забележана зголемена уплата за победа на Тамара на годинешниот „Евросонг“, па поради тоа во некои обложувалници денеска коефициентот беше значително намален.

Погледнете колку ќе добие овој обложувач, доколку Македонија е победник на „Евровизија“.

БОНУС ВИДЕО:

Потсетете се на сите македонски претставници

Слични објави

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо
Се вчитува....