МАКЕДОНЦИТЕ ја поддржуваат Тамара, но очекуваат и да ЗАРАБОТАТ!

Цела Македонија е во исчекување на вечерашниот настап на Тамара Тодевска во финалето од годинешниот „Евросонг“.

Се почесто на социјалните мрежи може да се погледне поддршката која нашиот претставник ја добива од македонците, но и од соседите.

Тие на своите профили споделуваат фотографии со ликот на Тамара, како и редниот број (8), но и броевите од сите држави од кои може да се гласа за неа.

Покрај овие слики може да се забележат и на оние кои очекуваат победа на Тамара, а притоа да остварат добивка, откако уплатиле „ливче“ во некоја од обложувалниците.

Во текот на вчерашниот и денешниот ден е забележана зголемена уплата за победа на Тамара на годинешниот „Евросонг“, па поради тоа во некои обложувалници денеска коефициентот беше значително намален.

Погледнете колку ќе добие овој обложувач, доколку Македонија е победник на „Евровизија“.

БОНУС ВИДЕО:

Потсетете се на сите македонски претставници

Слични објави

Вака изгледа синот на Ана Бекута кој го оставила во дом за сирачиња! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се жалеше дека е погодиена од кризата, па купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со скапа „играчка“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Џеј Зи инвестира милиони во производство на марихуана

Еспресо

Како да го продолжите траењето на вашиот педикир

Igor

Зорица Брунцлик стана баба, доби внука

Igor

НЕОБИЧНА ГРЧКА САЛАТА со пржена лубеница (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

17 − 2 =

Слични објави

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Еспресо

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо

Роден е главниот текстописец на „Alice in chains“, Иги Поп издаде деби албум со Дејвид Боуви и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Лејди Гага одлучи да се самоизолира: Сега се дружам со моите кучиња! (ФОТО)

Еспресо

Дарко Лазиќ повторно на мака: Не ги слуша лекарите, па трпи големи болки

Igor

Доста опуштено: Актерката Лидија Вукичевиќ се соблече гола во салон за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски