ТАМАРА ПОВТОРНО БЛЕСНА: Овие нејзини зборови ги наполнија срцата на домаќините (ВИДЕО)

Нашата претставничка Тамара Тодевска настапи на сцената во Тел Авив, на 64-тото издание на „Евросонг“.

Таа како и во полуфиналната вечер, со многу емоции, истакнувајќи ги своите гласовни способности, ја изведе песната „Proud“.

Тамара уште еднаш покажа дека заслужува да обезбеди добар пласман, а тоа можеше да се слушне и види од реакцијата на публиката во салата.

На крајот од својот настап, нашата претставничка им се заблагодари на домаќините на нивниот јазик, со што уште повеќе доби поддршка од публиката.

Слични објави

Двојна прослава: Кралицата Елизабета денес на Велигден го слави и 93-от роденден (ВИДЕО)

Igor

ПУБЛИКАТА МИСЛЕЛА СЕ СОПНАЛ: Манекен почина на модна писта (ВИДЕО)

Igor

Ози Озборн го објави спотот за „Ordinary man“ и на публиката им ги откри своите најсреќни и најболни моменти! (ВИДЕО)

Еспресо

ОБОЖУВА ДА СЕ СОБЛЕКУВА: Жешката Русинка без милост ги провоцира мажите (ФОТО)

Еспресо

Порноѕвезда снимала сцени на хрватски автопат

Igor

Џеј Ло во секси бикини на плажа: Го сними задникот одблизу, но и лицето без брчки (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

пет × 2 =

Слични објави

На српската водителка бубачка ѝ прошета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Еспресо

Непозната девојка запеа пред Селин Дион: Музичката ѕвезда го запре автомобилот, а нејзината реакција ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Еспресо

Оскаровецот обвинет за силување 14-годишно девојче, жртвата изнесе стравични детали: Ме соблекуваше и ми зборуваше дека ќе ми се допадне, болеше!

Еспресо

Ова се вика упорност: Фан го бркал Крис Хемсворт со мотор само за да добие автограм! (ВИДЕО)

Еспресо

Ретко имате секс со партнерот? Виновникот барајте го помеѓу овие 7 нешта!

Igor

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо