Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

По скандалот со химната и јавното извинување Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп, но таа сепак ќе настапува низ Европа.

Поради погрешното интонирање на химната негативните коментари упатени до неа ја принудија да ги откаже настапите низ нашата земја, но сепак таа изјави дека е возбудена бидејќи ќе настапува во Мадрид, Архус и Келн.

Тамара на 5 ти октомври оваа година ќе настапи во Шпанија, на 2 ноември во Данска и на 30 ноември во Германија.

Таа на својот Фејсбук профил напиша: „Многу сум возбудена што ќе настапувам во Мадрид, Архус и Келн оваа есен. Едвај чекам да ве видам. Наскоро со повеќе информации“.

https://www.facebook.com/watch/?v=2300880803507577

Слични објави

Роден е Боби Мекферин, објавена е првата и единствена „Екс-ЈУ рок енциклопедија“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Исчезна глумицата Наја Ривера: 4-годишниот син бил сам на бродот, се претпоставува дека се удавила

Еспресо

Познат албански модел позираше КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА, изгледа толку СОВРШЕНО (ФОТО)

Igor

Неуредна коса и 10 килограми вишок: Фановите разочарани од изгледот на Камерон Дијаз (ФОТО)

Еспресо

Неда Украден во изолација во Белград на вода: Не се плашам!

Еспресо

Бритни Спирс им возврати на луѓето кои ја исмејуваа за фотографиите што ги објавува! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

4 + Осумнаесет =

Слични објави

Слаткар ќе стане татко: Сања Николиќ е бремена

Слободен печат

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо

КАРЛЕУША НА ТУРБО ПОГОН: Плива со луксузно помагало! (ВИДЕО)

Igor

Џо Кокер го објави првиот албум, „Pink Floyd“ постигнаа ненадминлив рекорд и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Атрактивните девојки од „Hurricane“ испеаја еден од најголемите хитови на Тамара Тодевска (ВИДЕО)

Васко Спасоски

МАДОНА СЕПАК СЕ ПОЈАВИ ВО ЕВРОВИЗИСКАТА САЛА: Кој е нејзиниот фаворит?

Igor