18.8 C
Скопје
05:31 - 20 јули, 2024

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Тамара Тодевска благодарение на моќниот вокал и прекрасниот настап на Евровозија оваа година се закити со уште еден трофеј, кој всушност е и прв трофеј за нашата земја од ова натпреварување.

Таа е прогласена за најдобар женски евровизиски вокал за 2019-та година, 23,3 проценти од гласачите за категоријата најдобар женски глас гласале за неа.

Победничката песна „Аркада“ во изведба на Данкан Лоренс од Холандија ја понесе титулата во категоријата за најдобра песна.

Во категоријата најдобар машки изведувач победи Лука Хани од Швјцарија, победникот Данкан се најде на второто место, а Италијанецот Махмуд го освои третото место.

За најдобра група се прогласени норвежаните „КЕИНО“.

На кому ќе му припаднат трофеите одлучуваа фановите и слушателите на евровозискиот натпревар, а гласањето за Радио-наградите на Евровизија траеше од 1 до 10 јуни.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....