24.8 C
Скопје
10:49 - 15 јуни, 2024

Американски познат музичар убиен во неговиот автомобил пред настап: Фановите очајни и во неверување!

Американскиот рапер Тре Да Кид пронајден е мртов во својот автомобил само еден час пред својот настап во Анаполис, тој бил убиен со огнено оружје.

32-годишниот рапер бил на пат кон клубот во кој требало да настапи, а во него било пукано со огнено оружје, по што тој починал на лице место.

Според извештајот, полицијата добила повик во вечерните часови во кој било пријавено пукање и скршено возило на пат. Засега нема уапсени ниту осомничени, а истрагата е во тек. За било какви информации кои би можеле да доведат до сторителот се нуди награда во износ од 2 илјади долари.

Имал многу фанови и луѓе кои го сакат, па веднаш е покрената и иницијатива кобната улица да биде наречена по него.

„Кога се сомневавме во себе, тој не потсетуваше дека треба да веруваме“, изјави неговиот пријател и додаде дека пред се Тре Да Кид бил многу посветен татко на својот син, кој секојдневно со него пишувал домашно и заклучи дека сите го сметале за татко на годината.

Слични објави

Се огласи кралот Чарлс: Пресреќен е што Кејт Мидлтон се враќа на неговиот роденден во јавност

еспресо

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо
Се вчитува....