10.8 C
Скопје
05:10 - 23 мај, 2024

Ознака : убиен

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо
Данзел Силос, холандскиот рапер кој се прослави како Биџидаго, беше убиен во Амстердам во неделата наутро. Биџидаго е пронајден изрешетан на сред улица, во близина...
ЕспресоСлајдер

Неговите предупредувања никој не ги сфатил сериозно: Во егзил во Шведска убиен чеченскиот блогер, жесток критичар на Кадиров

Еспресо
Убиен е чеченскиот видео блогер и отворен критичар на Кадиров, Тумсо Абдурахманов, кој живеел во егзил во Шведска. Оваа информација е потврдена од неговите соработници,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Американски познат музичар убиен во неговиот автомобил пред настап: Фановите очајни и во неверување!

Igor
Американскиот рапер Тре Да Кид пронајден е мртов во својот автомобил само еден час пред својот настап во Анаполис, тој бил убиен со огнено оружје....
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

БОЛКАТА НЕ СЕ НАМАЛИЛА НИТУ ПО 20 ГОДИНИ: Цеца по смртта на Аркан не стапнува на ова место (ФОТО)

Igor
Светлана Цеца Ражнатовиќ во една своја исповед се присетила на кобниот јануари далечната 2000 година, па признала дека оттогаш никогаш не влегла во хотелот каде...