Ознака : уста

Здравје Семејство Слајдер

Кои витамини ви недостасуваат ако кожата ви пука, имате грчеви или ви опаѓа косата?

Еспресо
За да бидете сигурни дека јадете здраво и дека внесувате доволно хранливи материи во вашето тело, слушајте си го телото. Ако забележите одредени промени во...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Лепа Брена го знае лекот за коронавирусот – ПРСКАЈТЕ ОД ОВА ВО УСТА ТРИ ПАТИ ДНЕВНО (ФОТО)

Еспресо
Лепа Брена во склад со новонастанатата ситуација со коронавирусот, реши да остане во домот, а сега реши и да се пошегува, па така таа сподели...
Здрави навики

Дали е паметно да ги бакнувате децата во уста?

Слободен печат
И покрај многубројните полемики на оваа тема, досега немаше никакви докази кои би упатувале на тоа дека бакнувањето на децата во уста е лошо за...
Лајфстајл Сцена

„Ова е за во затвор“: Бекам повторно ја бакнува ќерката во уста (ФОТО)

Igor
Познато е дека фудбалерот Дејвид Бекам своите деца од раѓање ги бакнува во уста, но последната фотографија, на која ќерката Харпер ја бакнува во уста...
Гастро марифети

Се топат во уста – Американски палачинки со јаболка и цимет

Igor
Вкусот на јаболко и цимет во комбинација со меко тесто сигурно ќе ви ги разведри тмурните денови во пролетта. Овој рецепт за палачинки е многу...