16.8 C
Скопје
23:34 - 19 мај, 2024

Ознака : топло

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски открива до кога ќе се задржи топлиот бран во Македонија

Еспресо
– Под влијание на многу топла воздушна маса од југ (северните предели на Африка), времето во Македонија се до вторник ќе биде многу топло со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Екстремно топло време со температури до 43 степени, а во Грција дури до 47 степени под сенка!

Еспресо
– Конечно влегуваме во подолг период на стабилно, суво и на претежно сончево време, со слаб до умерен, а утре повремено засилен ветер од северен...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Хороскопските знаци и летните горештини: Кој ужива, а кој постојано се жали?

Еспресо
Некои хороскопски знаци ги обожаваат летото и сонцето, а некои од летните радости со задоволство би побегнале на студениот Северен пол. Проверете како секој хороскопски...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Конечно прекрасна вест, Попоски најавува: Доаѓа вистинско лето и прв африкански топлотен бран, еве кога!

Еспресо
– По интензивните врнежи и поплави кои ја зафатија нашата територија, како и територијата на целиот регион, следната седмица конечно кај нас доаѓа првиот ИЗРАЗЕН Африкански...
Ви ПрепорачувамеСекојдневиеСлајдер

Екстремно топло, но овие два дена се исклучок! Прогноза на Славчо Попоски, метеопрогнозер

Еспресо
– Продолжуваат ЕКСТРЕМНО ВИСОКИТЕ температури на воздухот, и тоа поради влијанието на ЕКСТРЕМНО ТОПЛАТА воздушна маса од Африка. Времето и во следните денови во Македонија...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Сончеви денови, но набрзо следи ЗАЛАДУВАЊЕ на времето и ДОЖД, еве кога!

М.Р.
– Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Сончево и натпросечно топло време

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Во вечерните часови и во текот на ноќта облачноста ќе...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ИМА УБАВА ВЕСТ: Значително топло и сончево време, еве кога!

Ј.К.Д
– По студениот фронт кој од север се спушти и помина над нашата држава синоќа, и истиот услови нагло заладување на времето и снежни врнежи...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Од минус 15 до плус 12, страшна температура – проверете кога!

Ј.К.Д
– Како што претходно кажавме, од утре па натаму следува период на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе продолжи...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Сибирско студено време, потоа – пак, топло! Проверете кога…

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено. Претпладнево сеуште ќе има услови за сосема слабо и локално провејување на снег. Ќе...