10.8 C
Скопје
09:07 - 27 февруари, 2024

Ознака : заладување

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Вечерва ќе имаме нагло заладување, ова се деталите

Еспресо
– Под влијание на циклонска активност од запад, до крајот на денов и во текот на ноќта ќе продолжат врнежите од дожд кои ја зафатија...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Сончеви денови, но набрзо следи ЗАЛАДУВАЊЕ на времето и ДОЖД, еве кога!

М.Р.
– Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Ново заладување и врнежи, еве кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме до петок времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и сончево со понатамошен пораст на температурите. Најтопло ќе биде во...