-5.2 C
Скопје
23:50 - 25 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Од минус 15 до плус 12, страшна температура – проверете кога!

– Како што претходно кажавме, од утре па натаму следува период на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе продолжи да дува слаб до умерен, а Долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Наутро ќе биде МНОГУ СТУДЕНО и тоа особено утре и во петок, кога минималните температури понекаде се очекува да се спуштат до околу -15 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од -4 до 6 степени – вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.
Според Попоски, потопло преку ден ќе биде во петок, како и за време на викендот кога максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 10 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува да се искачат до околу 12 степени.
И во Скопскиот регион од утре па натаму следува период на стабилно, суво и сончево време. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурите наутро се очекува да се спуштат близу -10 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 6 степени.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....