-5.2 C
Скопје
00:50 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Нина Бадриќ „старее како вино“, не сака естетски корекции и ужива во секоја година плус!

Позната хрватска пејачка постојано ги воодушевува фановите со фотографиите кои ги споделува со својот инстаграм – профил. Нина Бадриќ важи за една од најдобро облечените жени на Балканот, а притоа согласно приликата избира и гламурозни модни парчиња кои се во тренд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)


Пејачката често носи и деним – урбани брендови достапни за пошироката маса, но согласно поводите и елегантни парчиња облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)


На една од последните фотографии Нина е облечена во долг црвен фустан со длабоко деколте. Фустанот ја следи линијата на телото и ги истакнува нејзините природни атрибути кои ја правата посебна, уникатна и женствена. Нина црвената тоалета ја надополни со елегантни црвени чевли и силно црвен кармин. Накит воопшто не беше потребен на оваа комбинација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)


„Старее како вино“, на своето тело нема направено естетските корекции бидејќи ужива во својата природна убавина и секоја година плус.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....