-5.2 C
Скопје
00:42 - 26 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Сибирско студено време, потоа – пак, топло! Проверете кога…

– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено. Претпладнево сеуште ќе има услови за сосема слабо и локално провејување на снег. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од -2 до 7 степени – вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 4 степени. Потоа од утре па натаму следува период на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност.

Според Попоски, ќе продолжи да дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Наутро ќе биде МНОГУ СТУДЕНО, и тоа особено утре и во петок кога минималните температури понекаде ќе се спуштат до околу -15 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од -4 до 6 степени. Потопло преку ден ќе биде во петок и за време на викендот, кога максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 10 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува да се искачат до околу 12 степени.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....