17.8 C
Скопје
05:27 - 24 септември, 2023

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Јелена Карлеуша итно заминала кај психијатар…

Во последните неколку месеци животот на Јелена Карлеуша воопшто не е лесен и сосема е очекувано тоа да влијае и врз нејзиното ментално здравје.

Иако се врати на работните обврски, таа уште не може да закрепне од смртта на својата мајка.

За да може да ја надмине тагата и болката, Јелена морала да биде на лекови, а голем дел од нив ги земала на своја рака. Но, кога почувствувала дека тоа ѝ пречи, решила да закаже сесија кај психијатар, каде ѝ била препишана соодветна терапија.

Пејачката забележала дека е параноична, дека има чести промени во расположението, не ѝ е добро и има вртоглавици, па затоа и одлучила дека не е добро да зема лекови на своја рака. Нејзината тетка Даниела е најзаслужна за тоа што Јелена конечно побарала соодветна помош. Таа ја убедила дека мора да зема препишана терапија, за да може да биде силна за своите ќерки.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....