20.8 C
Скопје
20:49 - 14 јуни, 2024

Ознака : кетамин

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Не е само кетаминот, туку микс од лекови: „Метју Пери ги живееше последните денови со комбинација на супстанции“

Еспресо
Метју Пери остави многу прашања во врска со причината за смртта, меѓутоа, по извештајот за токсикологија, беа откриени многу одговори, вклучително и смртоносната комбинација на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Метју Пери објасни како се чувствува за кетаминот во своите мемоари: „Кетаминот не беше за мене“

Еспресо
Во трагичен пресврт на настаните, извештајот од обдукцијата на починатиот актер Метју Пери откри дека тој починал од „акутните ефекти на кетаминот“, во октомври. Пери...