ЛЕКОВИТ ЧАЈ: Направете го и регенерирајте го целото тело

Дали знаете дека можете само со една до две чаши чај на ден да примите доволно витамини Ц, Б1, Б2, Б3, Б6 и Б12, како и други ензими кои го одржуваат вашето тело здраво?

Потребни ви се:

3 литри вода
8 вреќички зелен или црн чај
Една шолја шеќер
Поголема габа комбуха

Подготовка:

Во зовриената вода додадете прво шеќер, а потоа и кесичките чај. Потоа префрлете го млакиот чај во тегла. Почекајте уште малку да се излади. Додадете ја комбухата. Покријте со крпа и со кујнски ластик прицврстете ја на отворот на теглата.

По неколку дена, можете да пиете од добиениот ферментиран чај.

Слични објави

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Igor

Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Igor

Чудесно млеко за долговечност: Кефирот лечи многу здравствени проблеми, но еве кој не смее да го консумира!

Еспресо

Кралицата Летиција беспрекорна и во фустан кој може да си го дозволи секоја жена (ФОТО)

Igor

ИСПРОБАЈТЕ! Овие одлични идеи ќе го променат начинот на кој го јадете ПОМФРИТОТ

Igor

Нашата Кристина Димитријевска е најубавата девојка на Балканот (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Осумнаесет + 15 =

Слични објави

Кардашијан го облекла најтесниот фустан досега, а поради една работа сите гледале во нејзините нозе (ФОТО)

Еспресо

„Ојш? Ода ам, утре почвит Вевчански Карневал“! 24 часа пред почетокот на историскиот Вевчански Карневал

Васко Спасоски

Активниот јаглен – универзален детоксин

Igor

Можат ли вотката и ракијата да помогнат во дезинфекција на рацете и површините?

Еспресо

Најсмртоносните вируси кои се сè уште присутни на планетава!

Еспресо

Сите лековити својства на маслинките

Igor