19.8 C
Скопје
06:22 - 20 јули, 2024

ЛЕКОВИТ ЧАЈ: Направете го и регенерирајте го целото тело

Дали знаете дека можете само со една до две чаши чај на ден да примите доволно витамини Ц, Б1, Б2, Б3, Б6 и Б12, како и други ензими кои го одржуваат вашето тело здраво?

Потребни ви се:

3 литри вода
8 вреќички зелен или црн чај
Една шолја шеќер
Поголема габа комбуха

Подготовка:

Во зовриената вода додадете прво шеќер, а потоа и кесичките чај. Потоа префрлете го млакиот чај во тегла. Почекајте уште малку да се излади. Додадете ја комбухата. Покријте со крпа и со кујнски ластик прицврстете ја на отворот на теглата.

По неколку дена, можете да пиете од добиениот ферментиран чај.

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....