9.8 C
Скопје
07:31 - 15 април, 2024

Ознака : џин

Здрави навики

Алкохолни пијалаци кои може да ги пиете за празниците и да не се здебелите

Слободен печат
Претстојниот период на слави и празници за многумина значи зголемување на килограмите. Познато е дека алкохолот дебелее, но има неколку алкохолни пијалаци кои може да...
Дестинации и Дегустации

НЕМА СЛУЧАЈНОСТИ: Пазете се од оние кои обожаваат џин-тоник

Igor
Несекојдневна занимливост поврзана со љубителите на џин-тоник, но и на горчливиот вкус воопшто. Ако сте од оние кои не го сакаат овој пијалак, тогаш проблемот...