Ве измачува болка во грлото? Ова е најбрзото решение за вас!

Во овој период од годината кога временската прогноза се менува повеќе пати на дневно ниво ретко кој може да се пофали дека не го мачи кивавица, настинка и болка во грлото. Затоа во случај грлото непријатно да ве грепка, еве одлично решение.

Не морате веднаш на првите знаци на настинка да посегнувате по лекови. Доволно е во чаша топла вода да ставите една лажичка сол и со тоа да ја исплакнете устата и грлото.

Плакнете ја жестоко устата, правете грагара по неколку пати, со цел да го исплакнете целосно и грлото. Голтнете некој дел од напитокот доколку можете.

Применете ја оваа метода два до три пати во денот, веднаш ќе почувствувате дека болката во грлото се намалува.

Слични објави

Како влијае хормонот на стресот на наталожување масни наслаги

Слободен печат

Спиењето го открива карактерот

Слободен Печат

Ѕирнете во плакарот на најпознатата ријалити мајка во светот (ВИДЕО)

Igor

Брза и неодолива палачинка со шунка и кашкавал (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Изгледајте и чувствувајте се одлично! – Осум неопходни витамини за жените

Слободен печат

Мали тајни на големите готвачи

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет + 19 =

Слични објави

Копнежот по чоколада е сигнал дека ви недостига магнезиум

Еспресо

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Igor

Салата од црвени пиперки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Не верувате дека е можно да го заспиете бебето за 60 секунди? Тајната е во овој трик!

Igor

Постојат два облика на имунитет, кои имаат голема улога во заштитата од коронавирусот

Еспресо

Ева Лонгорија во МОДЕЛ НА ПАНТОЛОНИ кои ќе ја одбележат есенската и зимската сезона (ФОТО)

Igor