Ве измачува болка во грлото? Ова е најбрзото решение за вас!

Во овој период од годината кога временската прогноза се менува повеќе пати на дневно ниво ретко кој може да се пофали дека не го мачи кивавица, настинка и болка во грлото. Затоа во случај грлото непријатно да ве грепка, еве одлично решение.

Не морате веднаш на првите знаци на настинка да посегнувате по лекови. Доволно е во чаша топла вода да ставите една лажичка сол и со тоа да ја исплакнете устата и грлото.

Плакнете ја жестоко устата, правете грагара по неколку пати, со цел да го исплакнете целосно и грлото. Голтнете некој дел од напитокот доколку можете.

Применете ја оваа метода два до три пати во денот, веднаш ќе почувствувате дека болката во грлото се намалува.

Слични објави

Секојдневната употреба на канабис може да доведе до психоза

Igor

4 причини 2 пати во денот добро да се истегнете: Физиотерапевтите тврдат дека ова е спас, особено за жените!

Еспресо

Витаминот Д и омега-3 помагаат кај старите лица против зараза со коронавирус

Еспресо

Билка која лекува се

Igor

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Igor

Останете здрави, дури и ако премногу часови ги работите седејќи

Igor

Остави Коментар

оне + дванаесет =

Слични објави

Додатоци во исхраната – кои комбинации да се избегнуваат, а кои се пожелни?

Слободен печат

Ви трепери окото: Дали постои причина за загриженост и кога треба да се јавите на лекар!

Еспресо

Коронавирусот предизвикува оштетување на белите дробови, дури и неколку месеци по инфекцијата!

Еспресо

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Igor

Десет алкални намирници за здравје на целото тело

Igor

Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Igor