Сексуалната желба се враќа и со чај

Состојки:
Нане
Оригано
Маточина
Линцура
Рузмарин

Подготовка:
Измешајте ги билките во еднакви размери. Eдна кафена лажичка мешавината прелијте ја со зовриена вода и оставете ја да отстои 15 минути, а потоа процедете ја. Пијте по две шолји дневно.

Чај за потенција

Состојки:
Ајдучка трева
Ангелика
Имела
Кантарион
Глуварче
Жалфија
Ѓумбир

Подготвката е на ист начин како за претходниот чај.

Слични објави

Се појави интервју од 1998 година: Џенифер Лопез БЕСРАМНО ги коментира колешките

Igor

ДОСТА БЕА КАВГИ И СКАНДАЛИ: Јелена во студио, вака звучи нејзината нова песна (ВИДЕО)

Igor

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Igor

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Igor

Николина Пишек со патики на СТЕЛА МЕКАРТНИ го хипнотизираше Инстаграм (ФОТО)

Igor

Пејачката Ирена Спасовска позира со длабоко деколте, ама ги покажа и гаќичките (ФОТО)

Igor

Остави Коментар