4.8 C
Скопје
03:30 - 21 април, 2024

Ознака : нос

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Ринопластика – патот до совршен нос

Еспресо
По операцијата пациентот поради присуството на тампоните во носот има неможност за дишење преку носот, што претставува најголема тегоба по операцијата, но болка речиси и...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) СИНДИ КРАФОРД ФАТЕНА ВО „АКЦИЈА“ КОЈА ГИ ЗГРОЗИ СИТЕ: Мислела дека никој не ја гледа, па се опуштила

Еспресо
Поранешнa американска супермоделка Синди Крафорд (55) е фатена како го чепка носот во автомобил додека чекала зелено светло на семафор. Убавицата е фотографирана без трошка...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ДАЛИ ФУНКЦИОНИРААТ И КАКО БРЗИТЕ ТЕСТОВИ НА ОМИКРОН: Еве зошто не се воопшто сигурни!

Ј.К.Д
Антигенските брисеви можат да ја регистрираат и варијантата на коронавирус Омикрон, но на неа имаат намалена чувствителност. Зошто е тоа така? И што да правиме?...
Народ гледаСлајдер

(ВИДЕО) ТУРЧИН ПОСТАВИ НОВ ГИНИСОВИОТ РЕКОРД: Носот на Мехмед е долг речиси 9 сантиметри!

М.Р.
Мехмед Озурек, чиј нос е долг 8,7 сантиметри, изјавил дека кога бил дете, го исмевале поради тоа, но подоцна сфатил дека тоа е неговиот адут....
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Жената на познат српски фудбалер очајна поради операцијата на носот: Не сум поубава, бев идиот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска манекенка Јована Ѓорѓевиќ на социјалните мрежи откри нешто што ги изненади сите, а се однесува на нејзините операции на носот. – Зошто толку...
ЛајфстајлСцена

„Dirty Dancing“ и донесе огромна слава, но со овој потег уништи се! (ФОТО)

Igor
Кога во 1987 година со Патрик Свејзи (57) го сними филмот „Валкан танц“, Џенифер Греј (59) стана најжешката девојка на Холивуд. Иако не била совршена...
ЛајфстајлСцена

Сите зборат дека Северина не се менува, а ваква не би ја препознале! Исплива фотка од почетокот на нејзината кариера (ФОТО)

Igor
Северина Којиќ на музичката сцена е веќе 30 години и за тоа време, таа доста се промени кога е во прашање физичкиот изглед. Имала само...
ЛајфстајлСцена

„Имам широк нос, акни и кратки трепки…“ – Елена Ристеска објави запрепастувачка фотографија со порака (ФОТО)

Igor
Познатата пејачка Елена Ристеска во буквална смисла ги изненади своите обожаватели на социјалните мрежи со последната објава на Инстаграм. Се работи за селфи-фотка на која...
ЛајфстајлСцена

КЛОИ, СИТЕ ТЕ ПАМЕТИМЕ: Зошто таа ги негира очигледните пластични операции?

Igor
Клои Кардашијан, многу очигледно, има направено одредени естетски корекции, но упорно демантира дека тоа се случило и уверува дека сè на неа е природно. Сепак,...
ЛајфстајлСцена

ЦЕЛОСНО СЕ ПРОМЕНИ: Клое Кардашијан направила нова операција? (ФОТО)

Igor
Сестрите Кардашијан се познати по тоа што често го „доработуваат“ својот изглед, но една од нив почна да претерува. Во последниве три години Клое Кардашијан...