24.8 C
Скопје
14:25 - 13 август, 2022

Ознака : бели дробови

Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Три зачини кои ги чистат белите дробови

Еспресо
Истражувањата покажале дека со конзумирање на одредени намирници можеме да му помогнеме на телото да се прочисти од токсините во организмот. Кога сме кај чистење...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

Најдобра храна за здравјето на белите дробови: Докажано е дека витаминот Д го намалува ризикот од напади на астма

Еспресо
Здравите масти, зелката, брокулата, морковот, портокалот, рибата, особено лососот, интегралните житарки и пробиотиците го спречуваат воспалението на грлото и бронхиите, го зајакнуваат имунитетот и го...
Здрави навики Здравје Слајдер

Исфрлете ги токсините од белите дробови со помош на овој егзотичен зачин

Еспресо
Белите дробови со вдишувањето и издишувањето влијаат на филтрација на јаглерод диоксидот, мувлата, токсините и алергените во воздухот, но понекогаш на овој важен орган треба...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

НОВИ СОЗНАНИЈА: Омикрон се задржува во грлото и ги поштедува белите дробови

Ј.К.Д
Дали Омикрон навистина повеќе го инфицира грлото, а помалку белите дробови? Се чини дека е така: затоа полесно се шири, но предизвикува помалку сериозни болести....
Здрави навики Здравје Слајдер

ТРИ МОЌНИ ЗАЧИНИ КОИ ГИ ЧИСТАТ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Светото тројство за прочистување од цигари и токсини

Еспресо
Истражувањата покажале дека со конзумирање на одредени намирници можеме да му помогнеме на телото да се прочисти од токсините во организмот. Кога сме кај чистење...
Здрави навики Здравје Слајдер

ЧИСТЕЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Ова се најдобрите намирници кои ќе ви помогнат да се прочистите од токсините во организмот

М.Р.
Истражувањата покажале дека со конзумирање на одредени намирници можеме да му помогнеме на телото да се прочисти од токсините во организмот. Кога сме кај чистење...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

МИШО КОВАЧ И ДЕНЕС ВО БОЛНИЦА: Сопругата Лидија открива какво му е здравјето!

Еспресо
Легендарниот пејач Мишо Ковач, кој беше хоспитализиран поради зголемена температура и проблеми со белите дробови на 24 ноември, се уште престојува во болница.  Сепак, добрата...
Здрави навики Здравје Слајдер

ИСЧИСТЕТЕ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Три проверени природни прочистувачи

Еспресо
Истражувањата покажале дека со конзумирање на одредени намирници можеме да му помогнеме на телото да се прочисти од токсините во организмот. Кога сме кај чистење...
Секојдневие

Природни намирници кои ги чистат белите дробови од никотин

Еспресо
Ако сте пушач, вклучете ги овие намирници и суплементи во вашето секојдневно мени, и тоа во убава доза. Кромид Најделотворна намирница за прочистување на белите...