5.8 C
Скопје
05:09 - 4 март, 2024

Ознака : горан пандев

ЕспресоСлајдер

Костадинов му се заблагодари на Пандев – најголемиот амбасадор на Македонија и промотор на Струмица

Еспресо
Градоначалникот на Струмица Коста Костадинов со емотивна порака му се заблагодари на најдобриот македонски фудбалер струмичанецот Горан Пандев кој во интервју за италијанска „Газета“ најави...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Горан Пандев оди во пензија, сака да биде менаџер

Еспресо
Мојот најстар син има 13 години, а го гледав само во паузите меѓу две првенства. Сакам повеќе да му се посветам на семејството, вели во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ГОРАН ПАНДЕВ: „Македонија ми е сè, но Италија ми даде сè“, „Ова е меч што никогаш не го посакував“

Еспресо
Фудбалскиот натпревар Италија-Македонија се игра денес. „Кориере дела Сера“ вчера во Парма го интервјуираше македонскиот фудбалски ас Горан Пандев (38), поранешен играч на Интер, Лацио...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Горан Пандев и неговото синче Филипо упатија јасна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски
Во карантин е ѝ нашата најголема фудбалска ѕвезда Горан Пандев, кој моментално со своето семејство е во Џенова, Италија. Како и многу негови колеги од...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Погледнете што прават Пандев, Николов и Ристовски во време на коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Никој не е имун на новиот вирус кој веќе неколку месеци владее во светот, а за да се заштитиме од него она што сите го...
ЛајфстајлСцена

Горан Пандев: „Ти си нашиот живот, среќен роденден љубов моја!“ (ФОТО)

Igor
Нашиот најдобар фудбалер на сите времиња, Горан Пандев денеска има посебна причина да слави. Неговата ќеркичка Ана полни четири години. Популарниот Пандев на својот профил...
ЛајфстајлСцена

Со нив се од времето кога немаа пари, ниту играа за познати клубови: Пандев, Нестровски и Трајковски се вистински среќници (ФОТО)

Igor
Велат дека позади секој успешен маж стои многу силна жена. И  по се изгледа има многу вистина во ова. Сте се запрашале зошто едни од...