14.8 C
Скопје
18:16 - 27 февруари, 2024

Со нив се од времето кога немаа пари, ниту играа за познати клубови: Пандев, Нестровски и Трајковски се вистински среќници (ФОТО)

Велат дека позади секој успешен маж стои многу силна жена. И  по се изгледа има многу вистина во ова.

Сте се запрашале зошто едни од нашите најдобри фудбалери, Горан Пандев, Илија Нестероски и Александар Трајкоски имаат успешни кариери?

Одговорот е едноставен. Позади нив стојат три успешни дами кои со нив се уште од времето кога ниту играа за познати клубови, ниту пак имаа пари.

Ова е сопругата на Горан Пандев, Надица. Двајцата својата љубовна бајка ја имаат започнато уште во најмладите години, а во брак се од 2009 . Плод на нивната љубов се трите дечиња Филипо, Ана и Софија.

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday zlato ❤️❤️❤️❤️

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

Илија Нестороски или во Италија познат како Несторгол е пример за тоа дека ниту славата, ниту парите кои ги заработува не го сменија. И тој како Пандев, дели слична приказна.

Со неговата Мартина се заедно скоро 10 години, а исто така тие се родители на две прекрасни деца.

 

View this post on Instagram

 

#sreknanovagodina #buonanno #happynewyear

A post shared by Ile Nestorovski 3️⃣0️⃣ (@nestoro30) on

Во 2015 година во тавче рипна и Алексанар Трајковски, фудбалерот кој неодамна потпиша за шпанска Мајорка. Негова избраничка е убавата Србинка Александра Урошевиќ со која го имаат синот Матеј (3).

 

View this post on Instagram

 

With my wife. ❤️

A post shared by Alex Trajkovski 1️⃣0️⃣ (@alextrajkovski8) on

Слични објави

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо
Се вчитува....