18.8 C
Скопје
21:35 - 5 октомври, 2022

Преубавата Ванда Нара нема повеќе трпение- се разведува од Икарди

Брачната двојка Мауро Икарди и Ванда Нара се разведуваат, барем така објави аргентинската убавица на социјалните мрежи .

„Многу ми е тешко и болно во овој момент, но со оглед на мојата експонираност и работите кои ги надминуваат медиумските шпекулации, подобро е тоа да го дознаат од мене. Немам ништо повеќе да објаснам и нема да дадам никакви детали за оваа разделба. Ве молам за разбирање не само поради мене, туку и поради нашите деца“, напиша Ванда.

Разделбата која не ги изненади многу нивните фанови затоа што подолго време оваа брачна врска е во криза, се случува после 8 години брак, а заедно имаат две ќерки.

Фановите паметат дека Ванда бурно реагираше на Инстаграм неодамна и навести дека го напушта фудбалерот, наводно поради неверство, но Икарди не признаваше дека се гледа со аргентинската актерка Марија Суарез.

 

 

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....