21.8 C
Скопје
11:06 - 28 мај, 2024

(Фото) Сопругата на Драган Бјелогрлиќ ја нарекуваат српска Моника Белучи, еве зошто

Сопругата на српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ не ја гледаме често во јавност. Но не напразно ја нарекуваат српската Моника Белучи.

Драган и Маја Бјелогрлиќ се долги години во брак и имаат две деца, синот Алексеј и ќерката Миа. Алексеј тргна по стапките на својот татко и веќе е актер, додека Миа е политиколог и продуцент.

Пред повеќе од две децении актерот добил понуда да сними реклама, а тоа го искористил и како прилика да ја освои сегашната сопруга, која веќе ја познавал во тоа време.

Маја работеше во модниот свет, работеше и во Виена и Париз, а покрај тоа дипломираше и англиски јазик и литература.

Убавата сопруга на Бјелогрлиќ денес не ја гледаме често во јавност. Среќниот пар оваа година ќе ја прослави 27-годишнината од бракот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

instagram

Убавата Маја го оправда ласкавиот прекар „Српската Моника Белучи“ кој во медиумите и беше даден уште кога беше успешна манекенка со кариера во странство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Žena.rs (@zena.rs)

Слични објави

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо

Астропрогноза за вторник, 28 мај: Лидерство за раковите, внимание за девиците

еспресо

„Црна низа“ денови: Три хороскопски знаци ќе зажалат до крајот на неделата

еспресо

(Фото) Наташа Беквалац ја разбесне мајка си: „Марш, во три брака си била“

еспресо

Карлеуша пак ја нападна Северина: „Немам јас проблем со неа, таа има проблем со земјата…“

jasmina.kantardzieva
Се вчитува....