22.8 C
Скопје
11:10 - 14 април, 2024

Ознака : глас

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЗОШТО НИ Е ЧУДЕН ГЛАСОТ КОГА ГО СЛУШАМЕ НА АУДИО ИЛИ ВИДЕО ЗАПИС: Ова е причината

И. Т.
Дали некогаш сте си го слушнале вашиот глас на аудио или видео запис и сте си помислиле – зарем вака звучам? Не сте единствени. На...
СекојдневиеСлајдер

КЛОНИРАЊЕ НА ГЛАС – кој најмногу го користи?

Мими Стојановска
Софтверот за клонирање на глас не е само алатка која станува сè повеќе популарна во Холивуд, туку оваа технологија е исто така омилена и кај...
Uncategorized

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...
ЛајфстајлСцена

НЕ ПЕЕ ЛУНА!? Оваа МАКЕДОНСКА ПЕЈАЧКА признала дека се слуша нејзиниот глас во песната!

Igor
Реакциите околу песната на Луна Џогани не запираат. Освен што ја нападнаа дека ја копира Анастасија Ражнатовиќ, многумина тврдат и дека Луна воопшто не ни...
ЛајфстајлСцена

#BottleCapChallenge како што само Мараја Кери умее (ВИДЕО)

Igor
Мараја Кери веќе две децении ја воодушевува публиката со својот неверојатен глас, кој има распон од пет октави. За споредба, Адел има распон од две...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Ни трага ни глас од МАШКИТЕ ЧЛЕНОВИ на семејството: Анџелина Џоли на прошетка со трите ќерки! (ФОТО)

Igor
Анџелина Џоли е видела во Лос Анџелес на прошетка со своите три ќерки, две биолошки и една посвоена. Имено, Џоли со Захара, Шајло и Вивиен...