#BottleCapChallenge како што само Мараја Кери умее (ВИДЕО)

Мараја Кери веќе две децении ја воодушевува публиката со својот неверојатен глас, кој има распон од пет октави.

За споредба, Адел има распон од две октави и три ноти, Кристина Агилера четири октави, а Лара Фабијан во живо пее со распон од три октави. Со ова, Мараја Кери одамна е влезена во Гинисовата книга.

Иако кариерата во овој момент не ѝ оди по нагорна линија, таа реши на уникатен начин да го прифати популарниот #BottleCapChallenge во кој луѓето низ светот се снимаат како отвораат шише со удар од нога.

Многумина сметаат дека се работи за монтирано видео, но Мараја не се грижеше многу за тоа и објави како го изведува овој предизвик со помош на својот уникатен глас.

Слични објави

ОВА Е ЉУБОВ – Цеца објави интимен семеен момент, а Вељко никогаш не сте го виделе во вакво издание (ФОТО)

Еспресо

Со право го носи прекарот „Queen Bee“ – Бијонсе се впушти во пчеларството и има околу 80.000 пчели

Васко Спасоски

Овие знаци ПОКАЖУВААТ дека момчето со кое се гледате е ЖЕНКАР!

Слободен печат

Кои се предностите од утринскиот секс?

Еспресо

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Еспресо

Емили Ратајковски потполно гола во својата дневна соба (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

18 − 16 =

Слични објави

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Васко Спасоски

Шеќерот ПОТПОЛНО го исфрлил од исхраната – Тоа што појадува Јоксимовиќ ќе ЗАЧУДИ многумина

Igor

Новиот раскош во одморалиштето „Six Senses Yao Noi“ (ФОТО)

Еспресо

Хари и Меган за 14 милиони евра ја купиле куќата на Мел Гибсон? (ВИДЕО)

Еспресо

Посни колачиња – лубеничиња

Igor

Ученичка му дофрли на Хари дека е згоден, неговата реакција ги изненади сите (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian