10.8 C
Скопје
21:28 - 28 февруари, 2024

Ознака : арена

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Концертот на „МЕМОРИЈА“ се прфрла во спортската сала А1 Арена – „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

Еспресо
Заради најавата за невреме и  исклучително лоши временски услови на територијата на Скопје во сабота, 11 јуни 2022 година, закажаниот концерт под отворено небо на...
Uncategorized

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...
Uncategorized

Северина концертот во Загреб го почна со молитва, а го заврши во солзи (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката Северина Којичќ одржа концерт во полната загребска „Арена“, а хрватските медиуми известуваат дека необично го започнала и необично го завршила концертот. Северина, која пред...