26.8 C
Скопје
14:05 - 14 април, 2024

Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“.

Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во еден глас го пееја нејзиниот хит ,,Ја сам Југословенка“.

Интересно е што публиката ги пееше едногласно сите нејзини песни, а ,,Арена Загреб“ направи неколку видео материјали од концертот, пласирани на нивниот ЈуТјуб канал.

Брена одбележа 35 години од својата кариера.

„Јас сум веројатно последната Југословенка. И да, јас сум носталгична, бидејќи тоа беше време кое мене како уметник ме издигна, време во кое функционираше законот и правото, и време кога сите бевме во подобра економска, социјална и општествена ситуација. Кога императив ни беше да се забавуваме, а не да преживееме. И доколку ме прашате, ДА, јас и понатака во срцето сум Југословенка“, изјави Брена.

Брена синоќа во Загреб настапи прв пат по десет години, а поради големиот интерес организаторите додадоа уште еден концерт кој ќе се одржи вечерва, 15 декември.

Слични објави

„Жал ми е за секој развод, некогаш е неизбежен“: Мелина експресно раскрсти со Харис Џиновиќ

Еспресо

Тронот на Монако може да го преземе сестрата на принцот Алберт: Неговиот татко се сомневаше во него! 

еспресо

Шокантни детали за Шарлин и Алберт од Монако: Таа троши како луда, а тој ги плаќа и љубовниците

еспресо

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јована Јоксимовиќ: „Ги малтретира вработените, нека ја покаже дипломата!“

еспресо

Астропрогноза за среда, 20 март: За Девиците – тест, за Стрелците пријатно изненадување

еспресо

Петар Грашо со втор концерт во Скопје

Еспресо
Се вчитува....